تست صوتی کپسول اوریون با موفقیت انجام شد

به گزارش نیوزتل کپسول اوریون که برای سفر به ماه آماده می شود در حال پشت سر گذاشتن آخرین آزمایشات پیش از سفر به مدار ماه و هموار کردن مسیر بازگشت به این قمر است.
به گزارش نیوزتل به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، ناسا یک گام دیگر به اولین پرواز آزمایشی کپسول خدماتی بدون سرنشین “اوریون”(Orion) نزدیک شد.
این کپسول تست های صوتی مربوط به ساختمان عملیات در مرکز فضایی کندی ناسا در فلوریدا را با موفقیت پشت سر گذاشت.
این مدل خدماتی توسط آژانس فضایی اروپا تهیه شده است. این آژانس، سوخت موتور اصلی اوریون و خانه و هوا و آب مورد نیاز فضانوردان در مأموریت های آینده را تأمین خواهد نمود.
تکنسین های ناسا حالا داده های جمع آوری شده از این آزمایشات را تجزیه و تحلیل می کنند.
آنها به دنبال نقص در محیط آکوستیک اوریون بودند و برای تکمیل تست، ماژول خدمات را داخل سلول آزمایش ایمن کردند. سپس تجهیزات صوتی همچون میکروفن ها، کرنش سنج ها و شتاب سنج ها پیش از انجام پنج آزمایش نهایی متصل شدند.
هر آزمون دارای سطح صوتی متفاوت بین ۱۲۸ تا ۱۴۰ دسیبل بود که در اوج خود به صدای یک موتور جت می رسید.
مأموریت “آرتمیس ۱” نخستین مأموریت از مجموعه مأموریت های پیچیده ناسا برای ارسال خدمه به ماه و مریخ است. ناسا “اوریون” را بر روی موشک “SLS” پرتاب خواهد نمود.
این مأموریت گام اولیه برای اکتشاف فضای عمیق توسط انسان خواهد بود.

انتظار می رود کل این مأموریت در مجموع سه هفته طول بکشد. “اوریون” در بازگشت خود در اقیانوس آرام و در نزدیکی سواحل کالیفرنیا فرود خواهد آمد و بازیابی خواهد شد و به مرکز پرتاب “کندی” بازگردانده خواهد شد.
اوریون به سمت ماه می رود و چند روز طول می کشد تا به فاصله ۱۰۰ کیلومتری سطح ماه برسد. سپس از نیروی گرانش ماه برای عقبگرد و قرار گرفتن در مدار ۷۰ هزار کیلومتری ماه استفاده خواهد نمود.
اوریون به مدت شش روز در این مدار سفر خواهد نمود و در طول این زمان، داده های مختلف را جمع آوری می کند و به مأموران کنترل عملیات اجازه می دهد عملکرد فضاپیما را ارزیابی کنند.
“مایک سارافین” مدیر مأموریت “آرتمیس ۱” از ستاد ناسا در واشنگتن اظهار داشت: این مأموریتی است که واقعاً کاری را انجام می دهد که تابحال انجام نشده است و به کشف ناشناخته ها می پردازد.
وی ادامه داد: این مأموریت بخش اول از یک مجموعه مأموریت دنباله دار است که ما را برای مأموریت های سرنشین دار به ماه آماده می کند.
این مأموریت یک گام مهم در ارسال فضانوردان به ماه در سال ۲۰۲۴ خواهد بود. ناسا گفته است که در هنگام بازگشت انسان به ماه بعد از ۵۰ سال یک فضانورد زن در خدمه خواهد بود.