برنده مسابقه اقامتگاه مریخی ناسا ارائه شد

به گزارش نیوزتل برنده مسابقه اقامتگاه مریخی ناسا شرکتی در حوزه فناوری و معماری است که اقامتگاهی سیلندری و غلاف مانند ساخته است. این اقامتگاه مجهز به آزمایشگاه، خوابگاه و مکان ورزشی در مریخ خواهد بود.
به گزارش نیوزتل به نقل از دیلی میل، برنده مسابقه «اقامتگاه مریخ» در ناسا انتخاب گردید و نمونه اولیه این اقامتگاه را خواهد ساخت. جایزه این مسابقه به یک اقامتگاه سیلندری و غلاف مانند تعلق گرفته که از مواد قابل تجزیه زیستی در ساخت آن استفاده می شود. این مواد به صورت طبیعی در سیاره سرخ وجود دارند.
این ساختار نوآورانه می تواند در مقابل بادهای سهمگین مریخ و اشعه های خورشیدی از فضانوردان محافظت کند. همینطور مجهز به آزمایشگاه، خوابگاه و مرکز ورزشی است. تیم برنده این مسابقه AI SpaceFActory مدلی از این اقامتگاه را با استفاده از پرینتر سه بعدی در مرحله نهایی چالش ساخت و جایزه ای ۵۰۰ هزار دلاری دریافت کرد.
مهندسان این تیم معتقدند سازه مذکور را می توان از مواد موجود در مریخ ساخت. ترکیب خاصی از فیبر بازالت در صخره های مریخ وجود دارد که برای این منظور می توان استفاده نمود.
AI SpaceFActory یک شرکت فناوری و معماری در نیویورک است که چالش ناسا برای ساخت اولین مدل از اقامتگاه مریخی طی ۲۴ ساعت را تکمیل کرد. این شرکت با استفاده از پرینترهای سه بعدی یک سازه بزرگ سیلندری شکل ساخت که گنجایش ۱۲۰۰ گالن آب را داشت. همینطور مهندسان این شرکت در مسابقه از یک نوع ماده به نام «پلیمر مریخی» استفاده کردند که قابل ساخت در سیاره سرخ است.