تحویل نمونه های آزمایشگاهی با پهپاد!

نیوزتل: یک شرکت در آمریکا یک خط هوایی برای تحویل نمونه های آزمایشگاهی با پهپاد راه اندازی می نماید.
به گزارش نیوزتل به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، خطوط هوایی پهپادها در ایالات متحده آمریکا به شکل روزافزون در حال رواج هستند. در همین راستا شرکت های “UPS” و “Matternet” یک خط هوایی پهپاد را راه اندازی می کنند که از این هوانوردهای رباتیک برای حمل نمونه های پزشکی در کارولینای شمالی استفاده می نماید.
پهپادهای این خط هوایی از نوع کوادکوپتر M2 و قادر به حمل ۲.۲ کیلوگرم بار تا فاصله ۲۰ کیلومتر هستند. اما باز هم نیاز به سریع تر و ارزان تر شدن و سازگاری بیشتر نسبت به سیستم های کنونی دارند.
حمل و نقل نمونه های آزمایشگاهی حالا در سراسر این شهر با استفاده از خودرو انجام می شود و راه اندازی این خط هوایی به ترافیک این منطقه باز کمک می نماید.
این پهپادها در مسیرهای ثابتی پرواز خواهند کرد و توسط یک خلبان مجهز به کنترل از طریق دور تحت نظارت قرار می گیرند.
این کار قسمتی از برنامه آزمایشی بزرگ اداره هوانوردی فدرال آمریکا(FAA) برای آزمایش مشارکت دولتی و خصوصی در استفاده از پهپادها است.
راه اندازی این خط هوایی یک شروع ساده است، اما در طول زمان گسترش خواهد یافت. شرکت های “UPS” و “Matternet” هر دو قصد دارند از این خط هوایی جهت بررسی نحوه استفاده از پهپادها در سایر تأسیسات پزشکی در سراسر ایالات متحده استفاده کنند.
اگر این کار موفقیت آمیز باشد، بزودی بیمارستان های آمریکا یکی سپس دیگری از پهپادها برای انجام کارهای مختلف استفاده می کنند.