واکنش توئیتری ترامپ به پرتاب دراگون

نیوزتل واکنش توئیتری ترامپ به پرتاب دراگون
به گزارش نیوزتل به نقل از ایسنا وبه نقل از اسپیس، “دونالد ترامپ” رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا بعد از پرتاب موفقیت آمیز کپسول دراگون به ایستگاه فضایی بین المللی خشنودی و رضایت خود از این کار را طی پیامی در توئیتر اعلام نمود.
ترامپ در پیام خود در توئیتر نوشت: به شرکت اسپیس ایکس و به همه افراد تبریک می گویم. ما بار دیگر موفق شدیم. عملیات عالی و موفقیت آمیزی بود.
البته ترامپ تنها فری نبود که از این پرتاب خشنود شد بلکه افراد دیگری نظیر “مایک پِنس”(Mike Pence) معاون رئیس جمهور آمریکا هم به خبر این پرتاب واکنش نشان دادند.
مایک پنس در صفحه کاربری خود در توئیتر نوشت: با رهبری رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا ما بار دیگر توانستیم سفینه ای را راهی فضا نماییم. به ناسا و اسپیس ایکس برای این پرتاب موفقیت آمیز تبریک می گویم. پرتاب دراگون به ایستگاه فضایی بین المللی ما را یک گام به ارسال فضانوردان آمریکایی به فضا از خاک آمریکا و توسط موشک های آمریکایی نزدیک تر کرد.
جیم برایدنستاین(Jim Bridenstine) رئیس سازمان فضایی آمریکایی(ناسا) هم در صفحه کاربری خود در توئیتر در واکنش به پرتاب موفقیت آمیز دراگون نوشت: با پرتاب دراگون به ایستگاه فضایی بین المللی نسل جدیدی از پروازهای فضایی را آغاز کردیم. این دستاورد تاریخی را به تمامی افراد تبریک می گویم.
شرکت فضایی خصوصی اسپیس ایکس روز شنبه (۲ مارس) سفینه خود موسوم به دراگون(Dragon) را راهی فضا کرد و ساعاتی پیش هم دراگون با موفقیت به ایستگاه فضایی بین المللی متصل شد.
کپسول دراگون بعد از این پرتاب و اتصال موفق به ایستگاه فضایی بین المللی حالا می تواند ۱۸۰ کیلوگرم تجهیزات و غذای همراه خویش را تخلیه کند.
اسپیس ایکس بعد از چندین تعویق برای نخستین بار کپسول حمل خدمه خود موسوم به “دراگون”(Dragon) را آزمایش کرد و آنرا از سکوی پرتاب ۳۹A در کیپ کاناورال فلوریدا راهی فضا کرد.
این کپسول همینطور حامل یک مانکن فضانورد است که “ایلان ماسک” رئیس اسپیس ایکس آنرا “ریپلی”(Ripley) نامیده است و دارای حسگرهایی اطراف سر، گردن و ستون فقرات خود برای جمع آوری داده ها پیش از سفر فضانوردان واقعی در ماه ژوئیه است.
دراگون ۸ مارس به زمین بازخواهد گشت و در اقیانوس اطلس فرود خواهد آمد.