نقشه برداری تویوتا با دوربین برای خودروهای خودران

نیوزتل: شرکت خودروسازی تویوتا به دنبال راه اندازی یک سیستم نقشه برداری هوشمند است که در صورت تحقق، خودروهای خودران را بسیار کاربردی تر خواهدنمود.
به گزارش نیوزتل به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، خودروهای خودران معمولاً از نقشه های دقیق مسیرها بهره مند می شوند، اما تهیه این نقشه ها خیلی سخت و مرارت آور است.
محققان تویوتا و شرکتی به نام “کارمرا”(Carmera) به یک چاره ساده تر رسیده اند؛ استفاده از دوربین های بیرونی برای تهیه یک نقشه دقیق و با جزئیات از شهر.
آنها در حال برنامه ریزی یک پروژه “اثبات مفهوم” هستند که از دوربین های مبتنی بر سنسور تویوتا و “دوربین های روی داشبورد”(dash cams) برای تهیه داده های نقشه از مرکز شهر توکیو استفاده می نماید.
این پروژه چند ماه به طول خواهد انجامید و داده های دیجیتال تصویری و نقشه های دیجیتالی فعلی را برای تعیین جزئیات ترافیکی، محدودیت ها و جزئیات دیگر که یک وسیله نقلیه خودران نیاز به شناسایی آن دارد ترکیب می کند.
روشن نیست که بعد از اتمام این پروژه چه اتفاقی خواهد افتاد، اما تویوتا این پروژه را بعنوان نخستین قدم به سمت یک سیستم نقشه برداری خودکار می داند که از اطلاعات روزانه خودروهای عبوری در سطح شهر استفاده می نماید.
این سیستم به نوبه خود می تواند وسایل نقلیه بدون راننده و خودران را بسیار کاربردی تر و دقیق تر کند.
در واقع در صورت عرضه چنین سیستمی شما می توانید نقشه های مناسب برای خودروهای خودران را برای هر مسیر و جاده ای در اختیار داشته باشید و عملکرد خودروهای خودران دیگر محدود نخواهد بود.