پاداش اپل به نوجوانی که ایراد فیس تایم را کشف کرد

نیوزتل پاداش اپل به نوجوانی که ایراد فیس تایم را کشف کرد
به گزارش نیوزتل به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، شرکت اپل گفته است به نوجوانی که باگ “FaceTime Group” را کشف کرده پاداش پرداخت خواهدنمود.
اشکال این برنامه این بود که وقتی کسی با استفاده از این برنامه با شما تماس می گرفت، می توانست پیش از پاسخ دادن شما به تماس، به صدای محیط شما گوش دهد.
“گرنت تامپسون” دانش آموز دبیرستانی ۱۴ ساله ای از توسان ایالت آریزونا حدود دو هفته پیش در حالیکه یک چت گروهی با دوستانش برقرار کرده بود این باگ را کشف کرد.
مادر گرنت می ید که بارها بوسیله ایمیل و رسانه های اجتماعی اهتمام در تماس با اپل در مورد این مساله داشته اما بی فایده بوده است. اما سرانجام هنگامی که اخبار این ایراد فراگیر شد، شرکت اپل یک هفته پیش با این خانواده ارتباط گرفت.
اپل ساعاتی روی به روزرسانی امنیتی سیستم عامل خود(iOS 12.1.4) این ایراد را برطرف کرد.
طبق گزارش رویترز، اپل تأیید کرده که قصد جبران لطف خانواده تامپسون و اعطای کمک هزینه تحصیلی برای این نوجوان را دارد.
جزئیات این پرداخت هنوز منتشر نشده است، اما اپل برای رفع اشکال برنامه های خود مبلغ ۲۰۰ هزار دلار کنار گذاشته است.
این شرکت بطور رسمی یک برنامه ابتکار عمل را در سال ۲۰۱۶ راه اندازی نمود و گزارش داد که برخی از متخصصان امنیتی جهت شرکت در آن داوطلب شدند. در این برنامه “لوکا تودسکو” جوان ۱۹ ساله ای که بعنوان نخستین فردی که توانست قفل آیفون ۷ را بشکند، به شدت مورد ستایش قرار گرفت.
در همان سال فیس بوک ۱۰ هزار دلار جایزه به یک کودک ۱۰ ساله فنلاندی که راهی برای حذف نظرات کاربران دیگر از سرورهای اینستاگرام پیدا کرده بود، پرداخت کرد.