نامه دختر ۱۱ ساله ایرانی به دانشمند ناسا

به گزارش نیوزتل یک دختر ۱۱ ساله از خطه کرمان به پروفسور فیروز نادری دانشمند ایرانی الاصل آژانس فضایی آمریکا در یک نامه از آرزوی فضانورد شدن خود گفته است.

به گزارش نیوزتل به نقل از ایسنا، “نگار” دختری ۱۱ ساله از کرمان است که یک دل نوشته برای پروفسور ایرانی ناسا نوشته است و وی هم آنرا در صفحه شخصی خود منتشر نموده است.

نگار در این نامه با نگارشی جالب از آرزوی خود در خصوص فضانورد شدن و پیوستن به ناسا نوشته است و گفته که می خواهد روزی سوار بر یک موشک رهسپار فضا شود.

شاید علاقه این دختر ایرانی به فضانورد شدن، تمایلی بچه گانه تلقی شود، اما احاطه اطلاعات وی در حوزه فضا و کارهایی که یک فضانورد باید انجام دهد، در همین نامه کوتاه نشان داده است که خواسته “نگار” چیزی بیشتر از یک آرزوی بچه گانه است.

نگار در این نامه نوشته است: سلام دکتر نادری عزیز. من نگار هستم، دختر ۱۱ ساله ای از کرمان ایران. من آرزوی بزرگ زندگیم اینه که تو ناسا کار کنم و یک فضانورد باشم. خیلی دوست دارم تفکراتم را در مورد فضا با شما درمیان بگذارم ولی فکر نمی کنم در این برگه جا بشه. من همه برنامه ها و خبرهای در مورد فضا و ناسا رو دنبال می کنم.

او در ادامه نوشته است: من از همین الان ورزش می کنم و کارهایی رو می کنم که یک فضانورد باید بکنه. من عاشق فضا، ریاضی، نقاشی و ورزش هستم. علاوه بر NASA امیدوارم روزی در یک موشک بنشینم و آماده پرتاب باشم. من تمام سختی های این شغل را می دانم و می خواهم یک فضانورد بشوم!

نگار در رساله هم یک نقاشی زیبا به تصویر کشیده است که به احتمال زیاد نشانگر تصویری از خودش روی کره ماه است، در حالیکه زمین پشت سرش خودنمایی می کند و ستاره ها و سیارات، آسمان را تزئین کرده اند و از جانب خورشید هم بادهای خورشیدی در حال وزش هستند.

دکتر نادری این نامه را با یک جمله انگیزشی به زبان انگلیسی منتشر نموده است که امکان دارد از این پس چراغ راهی برای نگار ۱۱ ساله و الهام بخش او برای رسیدن به آرزویش باشد.

وی نوشته است: “بالا را هدف بگیر، حتی اگر به آن نرسی بهتر از آن است که هدف کوچکی داشته باشی و تنها یک توهمی از موفقیت داشته باشی.”