یونیفرم چینی دانش آموزان را کنترل می کند

نیوزتل: دانش آموزان بیشتر از ۱۰ مدرسه در چین یونیفرم هایی به تن می کنند که ورود و خروج آنان به مدرسه را ثبت و اطلاعات را به معلمان و والدین ارسال می کند.

به گزارش نیوزتل به نقل از انگجت، به نظر می آید چین تصمیم دارد حتی کودکان در مدرسه ها را کنترل کند. درهمین راستا دانش آموزان بیشتر از ۱۰ مدرسه در ایالت گویژو و منطفه خودمختار گوانگشی ژوانگ یونیفرم های هوشمندی می پوشند که شرکت «گویانیو تکنولوژی» آنرا برای ارتقای امنیت و کنترل حضور دانش آموزان در مدرسه ساخته است.
هر یونیفرم به دو تراشه مجهز است که ورود و خروج دانش آموز به مدرسه را نشان داده است و به صورت خودکار اطلاعات را به والدین و معلمان ارسال می کند. همینطور هنگام خروج بدون اجازه دانش آموز از مدرسه، یک پیام اخطار صوتی به مسئولان اطلاع رسانی می کند.
همچنین هر یونیفرم با اطلاعات مربوط به صورت کودک و سیستم احراز هویت شناسایی صورت در ورودی مدارس مرتبط می باشد. اگر کودکی غیبت کند یا اطلاعات صورت و یونیفرم او همخوانی نداشته باشد، پیام اخطار صادر می کند.
تراشه های موجود در یونیفرم ها را می توان تا ۵۰۰ بار شست. همینطور آنها می توانند دمایی تا ۱۵۰ درجه سانتیگراد را تحمل کنند.
از زمانی که این فناوری از ۲۰۱۶ میلادی به کار گرفته شد، میزان حضور دانش آموزان در مدارس بیشتر شد.