خوب ها و بدهای تکنولوژی در سال ۲۰۱۸ چه بودند؟بعلاوهتصاویر

نیوزتل: سایت خبری ˮتک کرانچˮ در شروع سال جدید میلادی، بهترین و بدترین گجت های سال ۲۰۱۸ را معرفی نمود.
به گزارش نیوزتل به نقل از ایسنا و به نقل از تک کرانچ، در سال ۲۰۱۸ باز مانند سال های گذشته، از گجت های بسیاری رونمایی گردید که در اینجا به بهترین و بدترین آنها اشاره میگردد.
“نمایشگاه بین المللی سی ای اس” (CES) سال ۲۰۱۹ در چند هفته آینده، پذیرای سازندگانی خواهد بود که محصولات خودرا برای سال نو نمایش می دهند اما بیشتر این محصولات، تا ماه ها بعد در دسترس نخواهند بود.

بهترین گجت های سال ۲۰۱۸
“هوم هاب گوگل”(Google Home Hub)

هوم هاب، نسل جدید دستیار صوتی گوگل است که امکان پرسیدن سوالات گوناگونی مانند دستور پخت غذا را برای کاربران فراهم می آورد یا به آنها امکان می دهد به تماشای ویدیوهای آموزشی، گوش دادن به موسیقی های جدید، بررسی قرارهای درج شده در برنامه ی تقویم و کارهایی از این دست بپردازند.
مهم ترین کاربرد این ابزار که یک صفحه نمایشی را شامل می شود، توانایی کنترل خانه هوشمند است. به قول گوگل، علیرغم این دستگاه، کاربران می توانند بدون نگرانی به روشن کردن ترموستات، خاموش کردن چراغ ها یا ساخت قهوه با قهوه ساز هوشمند از طریق دور بپردازند.
دوربین جیبی “دی جی آی”(DJI)

دوربین جیبی شرکت دی جی آی موسوم به “اوسمو پاکت”(Osmo Pocket)، دوربینی ۱۲ مگاپیکسلی است که امکانات متنوعی را هنگام فیلمبرداری در اختیار کاربران قرار می دهد. این دوربین در مقابل عرق بدن لطمه پذیر نیست و طراحی آن به گونه ای است که از دست کاربر نمی افتد. نمایشگر یک اینچی لمسی با دو دکمه فیزیکی، تجربه متفاوتی از کار با دوربین را برای کاربران رقم می زند.
کار کردن با نرم افزار این دوربین، در زمان کوتاهی قابل یادگیری است. نیروی مورد نیاز این دوربین، با یک دفعه شارژ تامین میگردد و حدود ۱۴۰ دقیقه دوام می آورد و کاربران می توانند در مدت زمان ۷۳ دقیقه، باتری را از صفر تا ۱۰۰ درصد شارژ کنند.
هدست “اوکولوس گو”(Oculus Go)

هدست اوکولوس گو، یک پارچه در قسمت بالای خود دارد و اسلاید کناری آن باز قابل تنظیم کردن است. نمایشگر این گجت به لنزهای ضد سرگیجه و لنزهای جانبی پزشکی مجهز است تا کاربران هنگام کار کردن با آن، به پایین ترین میزان سرگیجه گرفتار شوند.
سازندگان در طراحی این هدست، مشکل کابل های دست و پا گیر خیلی از محصولات امروزی را برطرف کرده اند. در نتیجه، کاربران می توانند تجربه بسیار بهتری با آن داشته باشند. از دیگر موارد قابل توجه این هدست می توان به اسپیکر داخلی آن اشاره نمود.
کوله پشتی تیم بوک۲

شرکت آمریکایی “تیم بوک۲” (Timbuk۲)، نوعی کوله پشتی نمایش داده که به سفر راحت کاربر کمک می نماید. شاید این کوله پشتی زیاد بزرگ نباشد اما با باز شدن زیپ هایش، دو اینچ بزرگتر میگردد و جای بیشتری برای وسایل کاربر فراهم می آورد.
صفحه کلید هپی هکینگ حرفه ای

“صفحه کلید هپی هکینگ” (HHK)، شباهت بسیاری به صفحه کلیدهای کلاسیک دارد. هنگامی که با این صفحه کلید، تایپ می کنید، تعادل مطبوعی میان کار و احساس لامسه برقرار میگردد.
از سال ۱۹۹۶ تاکنون، انواع گوناگونی از صفحه کلیدهای هپی هکینگ عرضه شده است و جدیدترین نسخه آن، کلیدهای دی.آی.پی را شامل میگردد. این کیبورد، دو پورت USB دارد و آنقدر فشرده است که در کیف جا می گیرد.

بدترین های گجت های ۲۰۱۸
پالم، تلفن همراه دوم

“پالم” (Palm)، در واقع ابزاری است که بعنوان تلفن همراه دوم طراحی شده است. ابعاد این ابزار حدود ۳.۳ اینچ است و کاربر می تواند آنرا به راحتی در جیب بگذارد و با خود به هر جا ببرد. با این وجود، عملکرد پالم مورد رضایت کافی نبوده و انتظارات را برآورده نکرده است چونکه با وجود اینکه پالم، محصولی قابل ستایش است اما کاربران برای داشتن آن، مجبور به پرداخت هزینه اضافی هستند.
تلفن همراه “رد هایدروژن وان”

رد هایدروژن وان که در ماه اکتبر از آن رونمایی گردید، یک تلفن همراه بزرگ است و طرح فلزی دارد. می توان گفت رد هایدروژن وان، یک تلفن همراه معمولی با قیمتی حیرت انگیز است؛ در نتیجه کاربران، دلیل خاصی برای خریدن آن پیدا نمی کنند.
پرتال فیس بوک

نمی توان اظهار داشت که “پرتال”(Portal)، محصول بدی است. این محصول در واقع یک صفحه نمایش کوچک است که می توان آنرا روی میز گذاشت و به وسیله آن به رسانه های اجتماعی متصل شد.
شاید پرتال، از جهاتی به هوم هاب گوگل شبیه باشد اما قابلیت هایی دارد که هوم هاب گوگل فاقد آنها است.