نخستین گجت پوشیدنی احیا می شودبعلاوهتصاویر

به گزارش نیوزتل شرکت پوما که بیشتر از ۳۰ سال پیش نخستین کتانی هوشمند را طراحی و عرضه نموده بود، دوباره به فکر احیای آن افتاده است.

به گزارش نیوزتل به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، کفش های هوشمند امکان دارد بعنوان یک نوآوری جدید شناخته شوند اما در واقع این چنین نیست و قدمت آنها به زمانی برمی گردد که مایه تعجب است.

کفش های هوشمند شرکت پوما موسوم به “RS-Computer” که در سال ۱۹۸۶ تولید شدند، خیلی پیشتر از رواج فناوری های پوشیدنی، مسافت طی شده را محاسبه می کردند و در حقیقت نخستین فناوری پوشیدنی به حساب می آمدند.

کیت های الکترونیکی این کفش ها به اقتضای زمان خود، در پشت پاشنه آنها قرار داشت و کاربران با کابل های مخصوص آن زمان می توانستند آنرا به کامپیوتر وصل کنند و اطلاعات آنرا استخراج کنند.

سخت افزارهای کامپیوتری در زمینه فناوری های پوشیدنی طی سه دهه اخیر کاملا تغییر کرده است و آغازگر آن شرکت پوما بوده است.

اکنون پوما می خواهد دوباره سری کفش های RS-Computer خویش را با رنگ های آشنا و پاشنه مخصوصش، اما این دفعه کاملا مدرن و با فناوری ردیابی تناسب اندام بازسازی کند.

مدل ۲۰۱۸ این کفش از یک شتاب سنج سه جهته برای اندازه گیری مصرف کالری، مسافت طی شده و شمارش گام ها استفاده می نماید و به جای نیاز به وصل کردن یک کابل برای رصد داده های ۳۰ روزه با کامپیوتر قدیمی Apple II یا Commodore 64، از بلوتوث برای ارسال اطلاعات به یک برنامه اندروید یا iOS استفاده می گردد.

البته شما هنوز هم به اتصال یک کابل نیاز خواهید داشت، اما این دفعه یک اتصال USB برای شارژ باتری لیتیوم-پلیمری آن خواهد بود.

جای تعجب نیست که این کفش مقرر است تولید انبوه شود. در حقیقت، تولید انبوه آن می تواند تبدیل به رقیب کتانی HyperAdapt نایکی شود.

پوما تنها ۸۶ جفت از این کتانی را در همین ماه دسامبر با استفاده از وبسایت خود بر بستر اینترنت و نمایندگی های فروش پوما در برلین، لندن و توکیو به فروش می رساند.

تکنولوژی این کتانی در داخل آن به روز شده است، اما پوما شکل ظاهری آنرا تغییری نخواهد داد تا حس نوستالژی آن حفظ شود.