در راستای ارائه محصولات محقق شد؛ حضور شرکت های دانش بنیان تولید کننده دارویی در مونیخ

نیوزتل: شرکت های دانش بنیان تولید کننده دارو در نمایشگاه اکسپوفارم مونیخ حضور بهم رساندند.

به گزارش نیوزتل به نقل از مهر، نمایشگاه داروسازی مونیخ (Expopharm) یکی از بزرگترین نمایشگاه های تجاری داروسازی در اروپاست. این نمایشگاه سالیانه برگزار می گردد و بیشتر از ۲۷۰۰۰ بازدیدکننده تجاری و ۵۰۰ غرفه دار در آن شرکت می کنند.
نمایشگاه داروسازی مونیخ شامل چندین کنفرانس کلیدی، رویدادهای ویژه و مکان های کسب و کار و تجارت می شود، که مهمترین آنها FIP (کنگره جهانی داروسازی و علوم دارویی) و ABDA، گردهمایی سیاسی مرکزی سال برای داروسازان آلمان، است. این گردهمایی بین المللی، بزرگترین تولیدکنندگان و خریداران عمده فروش و همینطور داروسازان را از سرتاسر جهان گرد خود جمع می کند و آخرین نوآوری ها و سبک هایی را که به این بخش شکل می دهند عرضه می دهد.
نمایشگاه اکسپوفارم پس از نمایشگاه CPHI از اعتبار بالایی نزد شرکت های دارویی و سازندگان دارو دارد. نمایشگاه CPHI در واقع یک پلت فرم برای تولید ارتباط با شرکت های تولیدکننده دارو و بخصوص شرکت های تولید کننده مواد موثره یا تجهیزات دارویی و خدمات مرتبط می باشد. به همین لحاظ بخش اعظمی از بازدیدکنندگان این نمایشگاه را شرکت های تولیدکننده دارویی و نه شرکت های بازرگانی تشکیل می دهند.
نمایشگاه CPHI در واقع فضایی است تا تولیدکنندگان دارویی بتوانند مواد اولیه و تجهیزات موردنظر خویش را از غرفه داران تهیه کنند. این درحالی است که نمایشگاه ExpoPharm یک فضای بازرگانی و تجاری برای یافتن تامین کنندگان و توزیع کنندگان داروها و فرآرودهای دارویی نهایی است.
در همین راستا ۵ شرکت دانش بنیان تولید کننده دارو و محصولات وابسته توانستند با حمایت ۷۰ درصدی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این نمایشگاه حضور بیابند.
همچنین خیلی از بخش های مختلف دولتی آلمان نظیر انجمن داروهای انسانی آلمان ABDA هم در نمایشگاه با پاویون ایران جلساتی داشته و نسبت به حضور شرکت های ایرانی در این نمایشگاه بسیار خرسند بودند.