ربات شبه انسان با قدرت ساخت و سازبعلاوهتصاویر

نیوزتل: پژوهشگران ژاپنی، نوعی ربات شبه انسان ابداع نموده اند که می تواند در کار ساخت و ساز، جایگزین انسان شود.
به گزارش نیوزتل به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، “موسسه ملی علم و فناوری پیشرفته ژاپن”(AIST)، از اولین نمونه یک ربات جدید رونمایی کرده که در صورت کمبود نیروی انسانی، می تواند به ساخت و ساز کمک نماید.
باآنکه این ربات موسوم به “HRP-5P” آهسته کار می کند اما دقت بسیار بالایی دارد و فناوری امیدوارکننده ای برای جایگزین شدن در کارهای انسان به حساب می آید. “HRP-5P”، بسیار انعطاف پذیر است و طوری طراحی شده که می تواند حرکات انسان را در محیط های کاری پیچیده، تقلید کند.

فناوری خودکار در حوزه صنعت، تولید انبوه را با سرعت بالایی، متحول می کند. با وجود افزایش به کارگیری ربات ها در خط تولید کارخانه ها، هنوز هم نیاز به نیروی انسانی برای خیلی از کارها احساس می گردد.
هدف سازندگان این ربات، رفع نیاز به کارگران انسان است. در مقاله این پژوهش آمده است: با عنایت به رشد قابل توجه سن جوامع، روبرو شدن با کمبود نیروی انسانی در آینده، یک مشکل اجتناب ناپذیر خواهد بود و حل این مشکل با کمک فناوری رباتیک، مبحث مهمی به حساب می آید.

نمی توان اظهار داشت که HRP-5P، پیشرفته ترین رباتی است که تابحال دیده شده اما طراحی رباتی که می تواند با حرکاتی مشابه حرکات انسان، بارها را حمل کند، گام بزرگی به سمت آینده به حساب می آید.

مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آن را از اینجا دانلود کنید: video/mp4