آزمایشهای جدید ثابت کرد؛ آیفون های گرانقیمت چندان هم مقاوم نیستند

نیوزتل: آزمایش های جدید نشان داده است شیشه های به کار رفته در آیفون های جدید و گرانقیمت چندان مقاوم نیستند و در صورت سقوط آزاد خرد می شوند.

به گزارش نیوزتل به نقل از دیلی میل، اپل در زمان رونمایی آیفون های XS و XS Max ادعا کرد دو موبایل جدید، قدرتمندترین شیشه به کاررفته در یک موبایل را دارند.
اما هیچ یک از این دو آیفون در برابر افتادن روی پیاده رو سیمانی مقاوم نیستند. Square Trade آزمایش های جدیدی برای بررسی قدرت این موبایل ها انجام داده است. نتایج نشان داده است شیشه هر دو موبایل گرانقیمت اپل افتادن از ارتفاع ۱.۸ متری، می شکند. البته آزمایش های SquareTrade نشان داد مدلهای جدید نسبت به نسخه های قبلی قدرتمندتر هستند.
SquareTrade یک شرکت عرضه دهنده خدمات وارانتی برای دستگاه های اپل و گوشیهای هوشمند است.
در دو آیفون جدید علاوه بر نمایشگر، یک پنل شیشه ای در پشت آنها هم قرار دارد. در آزمایش افتادن آیفون ایکس اس و برخورد قسمت پشت آن با زمین، نمایشگر دستگاه خرد و در بعضی موارد حتی تکه های آن از دستگاه جدا شد. آیفون ایکس اس مکس هم به علت افتادن شکست و تکه های نمایشگر خرد شد.
پس از آن هر دو آیفون در آزمایش ۶۰ ثانیه ایTumble Testing قرار گرفتند. در این آزمایش ترک هایی در پنل های شیشه ای دستگاه ها به وجود آمد. علاوه بر آن در بعضی موارد شیشه از دستگاه جدا شد یا خراش برداشت.
در آزمایش Tumble Testing دستگاه به صورت مکرر و تصادفی پرتاب می گردد. این آزمایش قدرت دستگاه در برابر افتادن و سقوط آزاد را بررسی می کند.
در تمام این آزمایش ها خسارت وارد شده به آیفون ایکس اس بیشتر از ایکس اس مکس بود.
در همین راستا SquareTrade در بخش قدرت به آیفون ایکس اس مکس ۷۰ امتیاز داد که نشان دهنده ریسک متوسط شکستن است.
اما امتیاز قدرت آیفون ایکس اس ۸۶ واحد است که نشان دهنده ریسک بالای شکستن دستگاه است.