توسط یک شرکت سوئیسی؛ طرح اولیه قایق تفریحی خورشیدی عرضه شد

نیوزتل: یک شرکت سوئیسی طرح اولیه قایق تفریحی ۲۴ متری را عرضه کرده که با کمک انرژی خورشیدی حرکت می کند و مجهز به هوش مصنوعی است.

به گزارش نیوزتل به نقل از دیلی میل، اخیرا قایق تفریحی نوآورانه ای طراحی شده که با انرژی خورشیدی کار می کند. این قایق می تواند بدون توقف برای سوخت گیری به سراسر جهان سفر کند.
این قایق برقی Solarlmpact نام گرفته و طراحان سوئیسی آن را طراحی نموده اند. طول این قایق از نهنگ آبی طولانی تر است و روی آن با پنل های خورشیدی پوشیده شده است. تخمین زده می گردد پنل های خورشیدی مساحتی حدود ۳۰۰ مترمربع از سقف قایق را در برگیرند.

این قایق علاوه بر خدمه می تواند ۱۰ مسافر را جابه جا کند. همینطور مجهز به هوش مصنوعی است و فقط یک نفر می تواند آن را هدایت کند.
قایق مذکور با طول ۲۴ متر مجهز به باتری ۸۰۰ کیلووات ساعتی است. قایق با یکبار شارر باتری می تواند به مدت ۱۰ ساعت سفر کند. بیشترین سرعت آن ۴۰ کیلومتر برساعت است. البته این قایق دارای دو موتور بنزینی با قدرت ۸۷ اسب بخار هم است.

شرکت سوییسی SolarlmpactAG بعد از ۵ سال تلاش این طرح را عرضه کرده است. به قول این شرکت با تولید انرژی از نورخورشید از میزان سروصدای موتورهای معمول در قایق کم می شود.