آخر کار ویندوز فون

به گزارش نیوزتل مایکروسافت که سال قبل اعلام نموده بود دیگر گوشی یا تبلتی که مجهز به سیستم عامل ویندوز فون باشد، عرضه نمی کند از توقف عرضه برنامه های جدید برای ویندوزهای قدیمی اطلاع داد.

به گزارش نیوزتل به نقل از سی نت، مایکروسافت به صورت رسمی اعلام نموده که پذیرش برنامه های جدید سازگار با ویندوزهای ۸ و ۸.۱ را از ۳۱ اکتبر سال ۲۰۱۸ متوقف می کند.
این شرکت از اول جولای سال ۲۰۱۹ هم توزیع به روزرسانی برای ویندوز فون ۸ و ۸.۱ یا نسخه های قدیمی تر این نرم افزار را متوقف می کند. در همین حال مایکروسافت به روزرسانی ویندوز ۱۰ را ادامه می دهد، اما چنین اقدامی را در مورد ویندوز ۱۰ موبایل انجام نمی دهد. ویندوز ۱۰ موبایل نسخه ای از برنامه ویندوز ۱۰ است که به صورت اختصاصی برای گوشیهای ویندوزی عرضه شده است.
عدم عرضه برنامه های جدید برای سیستم عامل ویندوز فون و اصرار بر عرضه صرف به روزرسانی های ضروری برای این سیستم عامل نشان داده است که مایکروسافت می خواهد تنها بر روی بازاریابی ویندوز ۱۰ متمرکز شود و شکست در بازاریابی سیستم عامل های همراه خویش را پذیرفته است.
ویندوز فون در بهترین روزهای قدرت نمایی خود در سال ۲۰۱۳، تنها ۳.۹ درصد از بازار گوشیهای هوشمند را در اختیار گرفت و اندروید و iOS با سهم های حدودا ۷۵ و ۱۷ درصدی حاکم مطلق این بازار هستند.