برای ششمین دوره؛ نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران برگزار می گردد

نیوزتل: در سال پشتیبانی از کالای ایرانی ششمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران سوم تا ششم دی ماه در محل نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود.

به گزارش نیوزتل به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، همانند سال قبل نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران، در سیزده بخش موضوعی «نفت و پتروشیمی، برق، الکترونیک و نرم افزار، عمران و ساختمان، مکانیک، شیمی و متالوژی، کشاورزی و محیط زیست، فیزیک پایه، تجهیزات عمومی آزمایشگاهی، مواد آزمایشگاهی، مهندسی پزشکی و زیست مواد، تجهیزات تست و آزمون صنعتی و خدمات کالیبراسیون» برگزار می گردد.
پیمان صالحی، معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به چگونگی روند برگزاری این نمایشگاه و قوانین مربوطه اظهار نمود: حضور قطعی ثبت نام کنندگان در نمایشگاه بعد از تأیید فنی محصولات آن ها و محرز شدن نقش آنان در بومی سازی و دستیابی به فناوری ساخت و یا تولید محصولات امکان پذیر خواهد بود.
وی اضافه کرد: محصولات هم مطابق سال های قبل با دو سنجه سطح فناوری ذاتی و میزان بومی سازی، ارزیابی و سطح بندی می شوند و شرکت ها می توانند دستورالعمل ارزیابی فنی محصولات را در سایت نمایشگاه مشاهده کنند.
معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی در مورد حمایت های این نمایشگاه اضافه کرد: معاونت علمی و فناوری در کنار کارهای فرهنگ ساز و ترویجی در حوزه اقتصاد دانش بنیان مانند برگزاری جشنواره ایران ساخت کار تحریک تقاضا و تولید بازار هم انجام می دهد.
وی اظهار داشت: در جهت پشتیبانی از تولیدکنندگان و فناوران داخلی از ۱۰ تا ۵۰ درصد قیمت محصولات خریداری شده توسط مراکز علمی و پژوهشی دولتی را، بر مبنای آیین نامه سطح بندی، بعنوان کمک بلاعوض پرداخت می کند، همانند دوره های گذشته، حمایت ها از فناوری های سطح اول تا سوم صورت می گیرد.
معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری با اشاره به یکی از دغدغه های معاونت در مورد برگزاری نمایشگاه، اظهار داشت: عرضه تسهیلاتی برای خریداران بخش خصوصی و تولید یک بستر دائمی برای همرسانی عرضه و تقاضا در طول سال، فارغ از برگزاری نمایشگاه همواره یکی از دغدغه های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بوده است. بنابراین به منظور تولید مجرای جدید توسعه بازار محصولات، صندوق توسعه فناوری نانو بعنوان کارگزار مالی نمایشگاه، با حمایت معاونت علمی و فناوری، طرح فروش بدون یارانه را شروع کرده است.
به گزارش نیوزتل به نقل از مهر، در دوره پنجم نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران که اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۶ برگزار شد، ۳۷۰ شرکت بیش از ۹۵۰۰ مدل-محصول را عرضه کردند که منجر به فروش قطعی ۵۸ میلیارد تومان شده است.