رقابت غول های فناوری آمریکا بر سر نابغه ها بازگشت مهندس خودرویی اپل

به گزارش نیوزتل شرکت اپل مجددا یکی از مهندسان سابق خویش را که از این شرکت جدا و به تسلا پیوسته بود، به خدمت گرفت.با استخدام دوباره این مهندس گمانه هایی در خصوص آغاز دوباره پروژه خودروی الکتریکی اپل شنیده می گردد.

به گزارش نیوزتل به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، "داگ فیلد" (Doug Field)، مدیر پیشین مهندسی شرکت "تسلا" (Tesla) می خواهد دوباره با شرکت اپل همکاری کند.
در ماه ژوئیه، اعلام گردید که فیلد در شرکت تسلا کار نخواهد کرد و در عوض، با شرکت اپل که پنج سال پیش آن را ترک کرده بود، همکاری خواهد نمود.
فیلد می خواهد در "پروژه تایتان"(Project Titan)، با گروه خودرویی اپل همکاری کند. پروژه "خودروی الکتریکی اپل" موسوم به "تایتان"، یک پروژه خودروی الکتریکی در دست تحقیق و توسعه است. اپل، سال ها بر سر این مهندس نابغه "سیلیکون ولی"(Silicon Valley) با "الون ماسک" (Elon Musk)، مدیرعامل تسلا اختلاف داشته و ماسک پروژه خودروهای الکتریکی اپل را "گورستان تسلا" نامیده بود.

به نظر می رسید پروژه تایتان شرکت اپل، به خاطر صدها نفر که در حال ترک کردن این بخش بودند، خاتمه یابد اما اکنون با بازگشت مهندس باتجربه ای مانند فیلد، امکان دارد اپل در تولید وسایل نقلیه خود موفق شود.
فیلد قبل از پیوستن به تسلا، بین سال های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۱ با اپل کار کرده بود. در ماه مه و در بین نگرانی های بسیار در مورد انفجار خودروهای تسلا، فیلد یک غیبت طولانی داشت. در آن زمان، یک سخنگوی تسلا تصریح کرد: داگ، فقط به یک مرخصی کوتاه رفته تا زمانی را در کنار خانواده سپری کند. او تسلا را ترک نکرده است.

رقابت تسلا و اپل، سابقه طولانی مدتی دارد. اپل در سال ۲۰۱۶، "کریس پوریت" (Chris Porrit)، مدیر بخش مهندسی تسلا را استخدام کرد و یک سال بعد، تسلا، "کریس لاتنر" (Chris Lattner)، یکی از سازندگان زبان برنامه ریزی اپل را استخدام کرد.
پروژه خودروهای خودران اپل، کاملا محرمانه است اما در ماه مه سال جاری تایید شد که این شرکت، هم اکنون، ۵۵ خودرو و ۸۳ راننده دارد که منتظر دریافت مجوز برای آزمایش خودروهای خودران هستند.
قبل از این گفته شده بود که پروژه تایتان، به منظور گسترش نرم افزاری برای خودران کردن خودروهای شرکت های دیگر، ممنوع شده است. در هر حال، استخدام دوباره فیلد، آغاز دوباره پروژه تایتان را ثابت می کند.