یک تحقیق جدید نشان داد؛ اپلیکیشنهای کارخانه عامل هک موبایلهای اندرویدی

نیوزتل: تحقیقی جدید نشان داده است سیستم عامل و نرم افزارهایی که در کارخانه روی موبایل ها نصب می شوند، دستگاه های اندروید را در معرض خطر هک قرار می دهند.

به گزارش نیوزتل به نقل از ماشابل، گزارش شرکت امنیتی Kryptowire نشان داده است بسیار از دستگاه های اندرویدی در معرض خطر هک قرار دارند. دلیل این امر هم سیستم عامل باز این دستگاه ها است.
در این تحقیقKryptowire ۱۰ دستگاه اندروید را بررسی نموده که اپراتورهای مخابراتی آمریکا از آنها پشتیبانی می کنند. این شرکت ضمن تحقیقات باگ هایی در firmware(نرم افزاری که از قبل روی دستگاه ها نصب شده) یافتند که دستگاه ها را در معرض خطر حملات اپلیکیشن های بد قرار می دهد.
در این تحقیق آمده است: سیستم عامل و اپلیکیشن هایی که در کارخانه روی دستگاه نصب می شوند، به علت وجود ضعف هایی خطرناک هستند. بنابراین دستگاه حتی از زمان خرید در برابر خطر هک قرار دارد.
این شرکت امنیتی در این تحقیق بعضی از دستگاه های موبایل شرکت ZTE را بررسی نموده است. این درحالی است که دولت آمریکا استفاده از دستگاه های ZTE و هواوی را برای نظامیان ممنوع کرده است.
این شکاف امنیتی یکی از نتایج استراتژی تجاری اندروید است چونکه اندروید به شرکت های طرف سوم مانند ZTE اجازه می دهد کد های برنامه را تغییر دهند. این توانایی تغییر که سبب شده سیستم عامل اندروید برای تولید کنندگان موبایل جذاب باشد، در حقیقت عامل شکاف امنیتی است که به اپلیکیشن های بد اجازه می دهد کنترل دستگاه را به عهده بگیرند.