۸۰۰ دانشجو متقاضی انجام فرصت تحقیقاتی با برگزیده جایزه مصطفی شدند

نیوزتل: ۸۰۰ دانشجوی جهان اسلام، متقاضی شرکت در فرصت تحقیقاتی با برگزیده جایزه مصطفی(ص) در آزمایشگاه نانوزیستی سنگاپور  شدند.

به گزارش نیوزتل به نقل از ستاد ارتباطات و اطلاع رسانی بنیاد مصطفی(ص)، به منظور ارتقای سطح علمی دانشجویان کشورهای اسلامی و تولید فرصت­هایی برای کسب تجربه ای جدید در سطح بین­ الملل با استفاده از ظرفیت­های علمی جهان اسلام، فرصت تحقیقاتی برای دانشجویان این کشورها فراهم گردید.
براین اساس بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) و آزمایشگاه نانوزیستی سنگاپور طی همکاری مشترک، پنج فرصت تحقیقاتی ۲ ماهه به دانشجویان کشورهای اسلامی عرضه می دهند.
این فرصت تحقیقاتی به سرپرستی پروفسور جکی یینگ، برگزیده جایزه مصطفی(ص) ۲۰۱۵ و عضو ارشد A*STAR سنگاپور در تابستان سال جاری برگزار می گردد.
از زمان اعلام فراخوان که حدود یک ­ماه می گذرد، بالغ بر ۸۰۰ دانشجو از کشورهایی چون لبنان، پاکستان، هند، بنگلادش، چین، مالزی، ایران، صربستان، الجزایر، مصر، عراق، مراکش، مجارستان، اندونزی، افغانستان، سودان، ترکیه، یمن، فلسطین و میانمار، متقاضی شرکت در فرصت تحقیقاتی شده و مدارک خویش را برای دبیرخانه جایزه مصطفی(ص) ارسال کردند.
دانشجویان مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی­ ارشد زیر ۲۴ سال که مسلط به زبان انگلیسی بوده و در رشته های در رابطه با روش­های جدید ذخیره­ سازی انرژی، اندام تراشه­ ها و میکروتراشه­ ها، حسگرهای هوشمند در آلودگی­های محیط­ زیستی و صنایع غذایی، کیت­ های تشخیص قابل حمل برای بیماری­ های واگیردار و پاتوژن ­های غذایی، مواد زیست ­سازگار برای کشت سلول و استفاده در موارد پزشکی و ابزاردقیق در حوزه انتقال دارو فعالیت نموده باشند، می توانستند با ارسال رزومه علمی خود در این دوره شرکت نمایند.