تا سال ۲۰۲۲ صورت می گیرد؛ استارت اپ آمریکایی به دنبال پرتاب موشک با منجنیق

نیوزتل: یک استارت اپ می خواهد با نوعی منجنیق نوین موشک های مینیاتوری را به فضا پرتاب کند. این شرکت به جای سوخت های سمی از انرژی های تجدید پذیر در این فرایند استفاده می نماید.

به گزارش نیوزتل به نقل از بلومبرگ، استارت اپ SpinLaunch در سیلیکون ولی روشی نوین برای ارسال موشک به فضا ابداع کرده است. این شرکت می خواهد محموله های باری کوچک را روی موشک های مینیاتوری به آسمان بفرستد. اما به جای استفاده از سوخت های معمول در موشک، آنها را با کمک نوعی منجنیق مدرن به فضا پرتاب می کند.
این شرکت اعلام نموده تابحال ۴۰ میلیون دلار از سرمایه گذارانی مانند آلفابت، GV، شرکت سرمایه گذاری کلاینر پریکنیز و ایرباس دریافت کرده است.
SpinLaunch تصمیم دارد در ۲۰۲۲ اولین پرتاب موشک خویش را انجام دهد. همینطور این شرکت امیدوار است فرایند پرتاب موشک را با هزینه کمتر و به دفعات بیشتر انجام دهد.
SpinLaunch به ازای هر پرتاب موشک هزینه ای کمتر از ۵۰۰ هزار دلار دریافت می کند. به قول جاناتان یانی موسس این شرکت تجهیزات و واحد پرتاب در آمریکا احداث می گردد.
این شرکت با استفاده از انرژی جنبشی موشک های کوچک به فضا می فرستد. همینطور این شرکت برای پرتاب موشک از منابع تجدید پذیر سوخت مانند انرژی خورشیدی و بادی استفاده می نماید ازاین رو سوخت های سمی و خطرناک هم حذف می شوند.
البته فناوری مذکور باید برای پرتاب موشک بتواند به جاذبه و اتمسفر زمین غلبه کند. همینطور موشک ها باید بسیار سبک باشند وبه همین دلیل حجم باری که حمل می کنند کمتر از ۵ درصد وزن موشک خواهد بود.