یافته کارشناسان نشان داد؛ بدافزار دستگاه های آمازون ارز دیجیتال استخراج می کند

نیوزتل: کارشناسان بدافزاری کشف کرده اند که وارد دستگاه های اندروید آمازون می گردد و به استخراج ارز دیجیتال می پردازد. احتمال دارد این ویروس به دستگاه های دیگر هم سرایت کند.

به گزارش نیوزتل به نقل از دیلی میل، اخیرا یک ویروس استخراج کننده ارز دیجیتال کشف شده که در «فایر تی وی Fire TV» و «فایر استیکس Fire Stick» های آمازون مشاهده شده است.
این بدافزار که ADB.miner نام گرفته بعنوان اپلیکیشنی به نام Test به دستگاه های اندروید می چسبد. نام پکیج این اپلیکیشن هم com.google.time.timer است.
بدافزار بعد از نصب با استفاده از دستگاه ارز دیجیتال استخراج می کند. هنوز مشخص نمی باشد کدام اپلیکیشن ها حاوی این بدافزار هستند اما امکان دارد بدافزار مذکور وارد دستگاه های اندروید دیگر هم بشود.
برای آنکه Fire TV و Fire Sticks به این ویروس مبتلا شوند، باید قابلیت توسعه دهندگی آن روشن باشد. بعضی از کاربران این قابلیت را روشن می کنند تا بتوانند اپلیکیشن های مختلف طرف سوم را با استفاده از فایل های APK به دستگاه اندروید خود اضافه کنند.
هنگامیکه دستگاه به این ویروس مبتلا شود، صفحه ای سفید روی نمایشگر ظاهر می گردد و پخش معمول برنامه در دستگاه را متوقف می کند. علاوه بر آن ویروس مذکور سرعت دستگاه را به شدت کند می کند.
در همین راستا کارشناسان AFTVnews به کاربران سفارش می کنند اپلیکیشنی به نام Total Commander را دانلود کنند. Total Commander می تواند تمام اپلیکیشن های موجود در دستگاه را بررسی و ردیابی کند.