ربات ها جایگزین کارمندان سیتی بانک می شوند

نیوزتل ربات ها جایگزین کارمندان سیتی بانک می شوند
به گزارش نیوزتل به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، بانک سرمایه گذاری شرکت “سیتی گروپ”(Citi) اعلام نموده است که تا پنج سال آینده، حدود ۱۰ هزار شغل را به صورت خودکار در خواهد آورد.
“سیتی بانک” (Citibank)، یک بانک آمریکایی و بازوی عرضه خدمات بانکداری شرکت خدمات مالی سیتی گروپ است که در سال ۱۸۱۲ تاسیس شد. سیتی گروپ هم اکنون، سومین شرکت خدمات مالی و بانکداری در ایالات متحده آمریکا به حساب می آید.
“جیمی فورس”(Jamie Forese)، مدیر اجرایی این بانک اظهار داشت: کارهای فناوری و اجرایی، پربارترین کارها در زمینه پردازش ماشینی هستند.
وی ادعا کرد که ممکن است این شرکت، نزدیک به نیمی از ۲۰ هزار کار اجرایی خویش را به صورت ماشینی درآورد و به این ترتیب، ماشین ها با سرعت بیشتری جای انسان را خواهند گرفت. این بانک در نظر دارد از نیروهای انسانی، در کارهای دیگری مانند فروش و پژوهش استفاده نماید. فورس اضافه کرد: با ماشینی شدن کارها، نوع کاری که انسانها انجام می دهند تغییر خواهد نمود.

از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۷، نزدیک به ۶۰ هزار شغل از هشت بانک برتر جهان حذف شده اند.
ماه گذشته، پنج ربات، جایگزین هشت کارمند “بانک سن. گلر کانتونال” (SGKB) در سوئیس شدند تا به گردش کار سرعت بدهند. ربات ها توانستند مانند انسان ها اما بدون استراحت کار کنند که این موضوع، آنها را کارآمدتر می ساخت. طرح آزمایشی این پیشنهاد آنقدر خوب پیش رفت که سیتی بانک تصمیم گرفت، استفاده بیشتری از ربات ها داشته باشد.
گزارشی که در سال قبل انتشار یافت، نشان داد که در ۱۳ سال آینده، ماشین ها می توانند جایگزین بیش از ۸۰۰ میلیون کارگر شوند. برپایه پژوهشی که در سال ۲۰۱۷ انجام شد، فناوری و هوش مصنوعی می توانند بخش مالی را متحول کند.
امکان دارد خودکار شدن مشاغل سیتی بانک، توجه بیشتری را به سمت صنعت بانکداری جلب نماید.